Pobytové aktivity

Letní sezóna

Aktivní dovolená
V létě je okolí apartmánů Königin ideální pro turisty, cyklisty a milovníky přírody.
Sportovci si mohou přímo v Hojsově Stráži zahrát tenis nebo nohejbal. Pro ty, kteří se nebojí jít do extrémů, se v blízkosti (9 km) nachází Bikepark Špičák anebo třeba motokárová dráha. Železná Ruda (11 km) nabízí možnost návštěvy lanového centra.
Od července 2014 je navíc na Špičáku nově otevřena rozhledna, kde mohou návštěvníci (za dobré viditelnosti) spatřit dokonce i vrcholky Alp.
V okolí apartmánů Königin je mnoho atraktivních turistických a cyklistických cílů, jako např. přehrada Nýrsko, Brčálník, Hamry, Prenet, Můstek, Pancíř, Špičák, Černé a Čertovo jezero, Křemelná, jezero Laka, Dobrá voda, Javor, Ostrý a mnoho dalších šumavských perel.
Německá strana Šumavy láká svými parky divoké zvěře nebo třeba možností vyzkoušet si sklářské řemeslo.

Relaxace a odpočinek
K dispozici je Vám wellness centrum s vířivkou a infrasaunou. Pobyt ve wellness zařízení je možné zamluvit jednoduše přímo na místě. Pro rodiny s dětmi je u chaty dětské hřiště se skluzavkou a houpačkou, a také trampolína. Okolí chaty je rájem pro milovníky přírody. Kombinace čerstvého vzduchu a místní nedotčené přírody Vás v noci jistě překvapí hlubokým a ničím nerušeným spánkem.
Pro ty, kteří mají rádi vodní hrátky a nespokojí se s vířivkou v našem wellness, se v okolí nachází hned několik možností ke koupání. V nedalekých Dešenicích se nachází přírodní koupaliště, v Nýrsku můžete zase navštívit nekrytý bazén, a pokud je vám jeden bazén málo, v německém Lamu můžete navštívit Aquapark s celým bazénovým komplexem. 
V létě se místní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie mění v koncertní síň, a pokud přijedete v tu správnou dobu, můžete navštívit právě některý z letních koncertů. Mezi umělce, kteří zde již v rámci letních koncertů vystupovali, patří např. Čechomor, Lucie Bílá, Lenka Filipová, Václav Hudeček, Štěpán Rak a mnoho dalších.

Zimní sezóna

Aktivní dovolená
V zimní sezóně jsou přímo v obci k dispozici sjezdovky pro začátečníky.  Pro zkušenější lyžaře a snowboarďáky se v blízkosti nachází sjezdovka Špičák (se snowparkem) a sjezdovky v Železné Rudě či na Javoru. Tyto sjezdovky nabízejí i lyžařské školičky pro Vaše ratolesti.
Pro nelyžaře je zde nespočet možností k sáňkování, bobování nebo třeba stavbě iglú. Na Javoru najdete dokonce profesionální sáňkovací dráhu. Vzhledem k atraktivními umístění apartmánů Königin, v blízkosti mnoha turistických destinací, je toto místo ideálním pro běžkaře. Železnorudsko Vám nabízí desítky kilometrů rolbou upravovaných běžkařských tratí.

Relaxace a odpočinek
Zima na horách nabízí nespočet možností k odpočinku a lenošení.  Můžete třeba čtení knihy u plápolajícího krbu nebo pohled na zdejší hvězdnou oblohu, která v bezmračném počasí odkrývá nesčetně souhvězdí a hvězd, která ve městě nespatříte. 

Šumava má své kouzlo v zimě i v létě. Přijeďte se o tom sami přesvědčit…

Firemní aktivity

Po celý rok jsou apartmány Königin ideálním místem pro pořádání firemních akcí. Vzhledem k maximální kapacitě (14 lůžek + 4 přistýlky) se apartmány Königin hodí spíše pro menší firmy nebo skupiny.
Apartmány Königin jsou ideálním místem k tmelení Vašeho pracovního kolektivu nebo třeba víkendovému soustředění či školení. Příroda, čerstvý vzduch a místní pivo „Hojsovecký poustevník“ jistě zvýší budoucí efektivitu zde stmeleného či vyškoleného týmu.